Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Bartek m0/1

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Grafiki[edytuj]

Gdy kopiujesz grafikę, w opisie podaj link do oryginału. Poza tym - dobra robota. --Derbeth talk 22:08, 28 gru 2005 (UTC)

Książki o poszczególnych krajach (może nawet coś na zasadzie przewodnika) to doskonały pomysł, ale nurtuje mnie jedna sprawa. Czy te podręczniki, które tworzysz będą zawierać jakieś inne informacje oprócz tych przekopiowanych z Wikipedii? Może gdyby przeorganizować jakoś treść, zrobić z tego, zamiast wiadomości ecnyklopedycznych, popularno-naukową pracę, wtedy całość prezentowałaby się jakoś lepiej, a tak to tylko kopia. Nie wiem w jaki sposób ma ewoluować ten podręcznik więc może opisz to we wstępie lub w rozdziale o podręczniku, można będzie wtedy przedyskutować spis treści, który zaproponowałeś (jest według mnie bardzo dyskusyjny - rozdziały są bardzo "szczegółowe", przedstawiają mało treści (bo ile można pisać np. o domenach internetowych?) a przez to są/będą krótkie i niezbyt interesujące), dobrać źródła (wikipedia powinna stanowić tylko tło, dodatkowe źródło informacji, rozszerzenie wiadomości, ale nie jedyne źródło informacji), zastanowić się nad formą (może właśnie przewodnik?) i pewnie jeszcze wiele innych rzeczy. Zobacz na przykład en:London, angielski travel guide o Londynie. Poza tym przejrzyj informacje o australijskim rządzie czy historii, które też znajdziesz na angielskiej wikibooks. Zapewne wzbogacą powstający podręcznik o Australii. Pozdrawiam Warszk  16:18, 1 sty 2006 (UTC)

Mam podobne przemyślenia jak Warszk. Przykładowo, informacje o godle i fladze australijskiej są w zasadzie encyklopedyczne. Boję się, że w efekcie otrzymamy to, co jest już na Wikipedii, ale napisane innymi słowami i trochę inaczej zorganizowane.
Jak dla mnie z Wikipedią nie wygramy, tam jest więcej ludzi, napiszą więcej o Australii. Nie zamierzam ci nic zabraniać, cieszy mnie każdy dobry wkład w Wikibooks, ale boję się, że twoja praca może pójść trochę na marne. Jak dla mnie jesteśmy serwisem trochę niszowym, więc musimy się odróżnić, zaoferować coś, czego Wikipedia nie ma, żeby ludzie nas czytali. No nie wiem, podręcznik o Australii powinien albo mieć przewagę w systematycznym prezentowaniu wiedzy, dodawaniu mniej encyklopedycznych informacji, albo być skierowany do trochę innej publiki, na przykład jak en:Wikijunior jest skierowany do dzieci. --Derbeth talk 21:28, 2 sty 2006 (UTC)

Moje pierwsze akwarium[edytuj]

Pisze się płuczemy piasek a nie płukamy piasek --83.30.95.238 15:52, 23 lip 2006 (UTC)