Wikibooks:Dlaczego warto rozpocząć współpracę

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Pomoc
Dlaczego warto rozpocząć współpracę
Spis treści

Dlaczego warto rozpocząć współpracę[edytuj]

Wikibooks to otwarty projekt – każdy może go współtworzyć. To właśnie Ty możesz dać początek podręcznikowi, który podbije ranking wyszukiwarek (Wikibooks podobnie jak Wikipedia uzyskuje wysokie miejsca, np. w wyszukiwarce Google), albo sprawić, że nieskładny zbiór niedokończonych rozdziałów stanie się materiałem cytowanym w pracach pisemnych! To nie żart – tak jak Wikipedia bardzo często pojawia się w sekcji "Bibliografia" różnego rodzaju referatów i prac, tak Wikibooks wkrótce może stać się często cytowanym źródłem wiedzy.

Przychodząc tu, nie musisz mieć wielu osiągnięć – w naszym projekcie witamy serdecznie każdego i nie dzielimy użytkowników na "profesorów" i "nowicjuszy". Pisząc dobry podręcznik, możesz zyskać sławę i uznanie.

Nauczyciele[edytuj]

Na pewno zdarzyło Ci się, że mógłbyś zaprezentować jakiś temat lepiej niż autor tekstu, z którego korzystałeś. Tutaj masz swoją szansę, aby wziąć aktywny udział w organizacji i prezentacji informacji oraz aby dokonać trwałego wkładu w to, z czego będą korzystać uczniowie w Twojej klasie oraz na całym świecie.

Uczący się[edytuj]

Jedną z najlepszych metod, aby się czegoś nauczyć, jest nauczyć tego kogoś innego. Sprawdź, jak dogłębnie poznałeś materiał. Te strony dają Ci szansę na używanie i współtworzenie e-booków związanych z tematem, nad którym pracujesz. I są darmowe! Ucz się więc, pisząc własny podręcznik.

Liderzy przemysłu[edytuj]

Potrzeba, aby dzisiejsi uczniowie i studenci byli przygotowani do wymagań rynku pracy jutra. Pomóż dostarczyć potrzebną im wiedzę, aby była dostępna w jednym miejscu, tak żeby zawsze mogli do niej wrócić.

Humaniści[edytuj]

Wszystkie materiały na tych stronach są rozprowadzane na warunkach licencji, która gwarantuje, że informacja zostanie na zawsze własnością publiczną. Zostawcie za sobą tradycję i dołóżcie coś od siebie do projektu wolnych e-booków. Tu naprawdę chodzi o wkład w rozwój ludzkości i o pomaganie sobie przez pomaganie drugiej osobie.

W ciągu zaledwie kilku lat oraz całkowicie dzięki wysiłkom wolontariuszy Wikipedia stała się jedną z najczęściej odwiedzanych encyklopedii w Internecie (Wikipedia obsługuje więcej ruchu niż Encyklopedia Britannica online!) Projekt wolnych e-booków dąży do odniesienia podobnego sukcesu.

Zobacz też[edytuj]Powrót do Pomocy Wikibooks
Koniec