Wikibooks:Tablica ogłoszeń/Archiwum/2006

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Archive Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.

Archiwum: 2006 ~ 2007 ~ 2008 ~ 2009 ~ 2010 ~ 2011 ~ 2012 ~ 2013 ~ 2014 ~ 2015 ~ 2016 ~ 2017

27 listopada 2006

Na stronie Wikibooks:Najlepszy baner pojawiły się dwie propozycje mojego autorstwa. Czekam na opinie. --Derbeth talk 18:11, 27 lis 2006 (CET)[odpowiedz]

2 listopada 2006

Do polskich Wikibooks została dodana opcja podświetlania składni pewnych języków programowania. Wystarczy w tym celu stworzyć blok pre z odpowiednią klasą np. <pre class="lang-cpp">kod języka C++</pre>. Mogą się ponadto przez pewien czas występować problemy z cachem, co będzie powodowało, że opcja ta przez pewien czas nie będzie dostępna dla wszystkich. więcej...

3 października 2006

W narzędziach po lewej stronie został dodany przycisk umożliwiający przeszukiwanie danego podręcznika. Aby był on widoczny przeglądarka musi obsługiwać Javę Script.

13 września 2006

8 września 2006

Pojawiły się dzisiaj problemy z linkami nawigacyjnymi po lewej stronie. Chciałbym poczyć innych administratorów, że tego typu problemy pewnie będą się powtarzały, ale to nie jest nic poważnego. Aby doprowadzić wszystko do porządku wystarczy wejść na MediaWiki:Sidebar, kliknąć "edytuj" a zaraz potem "zapisz" (bez zmieniania czegokolwiek). Czyści to cache po eksperymentach programistów MediaWiki.

4 września 2006

Możemy łatwiej przeglądać kategorie, ponieważ został dodany przycisk [+] (zmiany w oprogramowaniu). Poprzez dodanie np. <categorytree style="border: 1px solid black; background: white;">Wikibooks</categorytree> możemy przeglądać w danym miejscu kategorię. więcej... (en)

Kategoria Wikibooks nie została znaleziona

.


Ponadto biurokraci mogą zmieniać nazwy użytkownika za pomocą specjalnej strony Specjalna:Renameuser.

29 sierpnia 2006

Dzieki współpracy użytkowników Wikibooks strona główna mogła zostać odświeżona. Wszelkie zmiany były uzgadniane na polskim kanale Wikibooks, dzięki czemu współpraca przebiegała bardzo szybko. Dziękujemy także za duże zainteresowanie wykonywanymi czynnościami i liczymy, że będzie tak dalej. Komentarze można zgłaszać do Baru.

13 sierpnia 2006

Zmiany w MediaWiki:Monobook.js dokonane przez Piotra spowodowały modyfikację wyświetlania stron na Wikibooks. Od tej pory na górze strony pokazywany jest jedynie ostatni człon tytułu w nazwie rozdziału. Oprócz tego linki wsteczne pokazywane są zarówno dla stron tworzonych w konwencji slashów, jak i dwukropków. Link » umożliwia łatwe zakładanie podrozdziałów, jednak tylko w konwencji slashów.

Zmiany w Szablon:Recentchanges. Dodane zostały strony krótkie, porzucone i do ekspresowego skasowania. Jest też link do logów, wśród nich najbardziej interesujący jest Special:Log/upload - rejestr ładowania grafik. Wszystkich administratorów uprasza się o okresowe odwiedzanie tych linków, ponieważ są to miejsca, gdzie najłatwiej można znaleźć śmieci i wandalizmy.

3 czerwca 2006

Wikinews zaprasza

Czym jest Wikinews?

Witamy! Interesujesz się polityką, sportem, wydarzeniami z Twojego regionu? A może czujesz, że posiadasz żyłkę reporterską? Być może swoją przyszłość wiążesz z dziennikarstwem? Wikinews, wolne źródło informacji, byłoby dobrym miejscem dla Ciebie! Działa na podobnej zasadzie do innych projektów - każdy może pisać i edytować artykuły. Do bliższego zaznajomienia się z projektem możesz odwiedzić strony pomocy Wikinews. Jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu i chęcią, zapraszamy!

Wikireporterzy

22 maja 2006

Zakończyła się pierwsza edycja wikikonkursu. W jej ramach przyznano 161, 82 zł na 4 zgłoszone projekty:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Rozstrzygni%C4%99cie_I_edycji

z których jeden jest już zrealizowany, a pozostałe 3 są w toku.

Zarząd Wikimedia Polska postanowił przekazać niewykorzystane dotąd środki z I edycji + dodatkowe 500 zł na II edycję wikikonkursu. W odróżnieniu od I edycji, II nie ma terminu zakończenia lecz będzie prowadzona aż do wyczerpania przyznanych środków. Zgłoszenia przyjmowane są cały czas na stronie:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Plany_II_edycji

Cele II edycji i jej regulamin nie zmieniły się w stosunku do I edycji. Celem Wikikonkursu jest umożliwienie ochotnikom zrealizowania ich własnych pomysłów poszerzenia zawrtości projektów Wikimedia, wymagających pewnych nakładów finansowych, takich jak: pokrycie kosztów podróży, zakup biletów do muzeum, nabycie rolki filmu czy opłacenie kosztów kopiowania materiałów archiwalnych.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków. W tej chwili do "rozdania" jest jeszcze 688,18 zł.

Pozdrowienia,

Polimerek 11:21, 22 maj 2006 (UTC)

16 maja 2006

W końcu zostały wygenerowane nowe statystyki dla Wikibooks. Można je znaleźć pod adresami: http://stats.wikimedia.org/wikibooks/EN/ i http://stats.wikimedia.org/wikibooks/EN/Wikibooks_PL.htm

10 maja 2006

Osiągając 1400 modułów książek wyprzedziliśmy Portugalczyków o około 30 modułów i wskoczyliśmy na czwarte miejsce wśród wszystkich edycji.

28 kwietnia 2006

Mamy 1301 modułow i ponad 20000 edycji!

Na angielskich Wikibooks pojawił się prezes Fundacji Wikimedia Jimbo Wales i nakazał, aby usunąć wszystkie podręczniki do gier komputerowych, ponieważ kłócą się z edukacyjną misją Fundacji. Jimbo Wales już wcześniej zmieniał wytyczne Wikibooks kładąc nacisk na to, że Wikibooks mają zbierać wyłącznie podręczniki - przydatne do nauki w jednym z przedmiotów istniejących na jednej ze szkół lub uczelni.

Użytkownicy Wikibooks zastanawiają się, co zrobić w związku z tak nagłą i radykalną zmianą polityki projektu. Jednym z pomysłów jest przeniesienie podręczników gier na serwisy wiki poświęcone specjalnie grom. Część użytkowników nie zgadza się jednak ze sposobem, w jaki działa Jimbo Wales i sprzeciwiają się zmianom.

Z obecnego przebiegu głosowania na Nowy podręcznik miesiąca wynika, że drugi miesiąc z rzędu wyróżnienie to nie zostanie przyznane. Na pewno jest to smutna wiadomość, na pociechę możemy dodać jednak, że stale rosną stare podręczniki. Przykładowo, wersja do druku podręcznika C przekroczyła 100 stron.

3 marca 2006

Zmiany w oprogramowaniu: aby móc wysyłać i otrzymywać maile za pośrednictwem Wiki, należy teraz potwierdzić swój adres email. Po zalogowaniu się wejdź na stronę potwierdzanie adresu email i działaj wg instrukcji. Operację niestety trzeba powtórzyć na wszystkich projektach Wiki...

2 marca 2006

Przekroczyliśmy barierę 1000 modułów, będąc szóstą edycją Wikibooks, której się to udało.