Wikipedysta:Lethern/Czytelnia2

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hobby

Cartella newpurple.jpg
   
Chamomile@original size.jpg

Ekoogrodnictwo


Książka przedstawia problemy i zagadnienia związane z ogrodnictwem ekologicznym zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej.

Cartella newpurple.jpg
   
Autoretrato yopq.JPG

Fotografia


Obszerny podręcznik omawiający technikę wykonywania i obróbki zdjęć, opisujący konserwację sprzętu fotograficznego i doradzający w jego wyborze. Zawiera liczne grafiki demonstrujące różne techniki fotograficzne, często popełniane błędy, efekty obróbki komputerowej oraz elementy sprzętu.

Cartella newpurple.jpg
   
Supreme pizza.jpg

Książka kucharska


Książka kucharska to zbiór przepisów z kuchni polskiej oraz kuchni innych państw. Przepisy są pogrupowane według kraju pochodzenia i rodzaju, zaprezentowane są też zdjęcia niektórych z potraw.

Cartella newpurple.jpg
   
Beer mug icon.jpg

Piwowarstwo domowe


Podręcznik objaśniający wyrób własnego piwa. Zawiera opis procedury, składników i potrzebnego sprzętu oraz podstawowe przepisy.


Programowanie

Cartella newpurple.jpg
   
Francesco Torniello da Novara Letter C2 1517.png

C


Podręcznik C na Wikibooks jest kompletnym kursem C i wprowadzeniem do nauki języka C++. Został napisany w przyjazny sposób, aby nawet osoby nie mające doświadczenia z programowaniem nie miały problemów z jego zrozumieniem.

Cartella newpurple.jpg
   
Crystal Clear mimetype php.png

PHP


Pisany przez praktyków podręcznik nowoczesnego tworzenia stron internetowych w języku PHP. Obejmuje nowości wprowadzone w PHP 5.x (w tym bibliotekę PDO), omawia korzystanie baz danych, systemów szablonowych i kwestie bezpieczeństwa.

Cartella newpurple.jpg
   
Ruby logo.png

Ruby


Ruby to interpretowany, w pełni obiektowy język programowania stworzony przez Yukihiro Matsumoto. Cechuje go prosta i bardzo czytelna składnia, przez co bardzo łatwo można się go nauczyć. W połączeniu z frameworkiem Ruby on Rails umożliwia szybkie tworzenie aplikacji WWW. Podręcznik opisuje podstawy tego języka.

Cartella newpurple.jpg
   
Snake-icon.jpg

Zanurkuj w Pythonie


Jest to tłumaczenie znanej, przystępnie napisanej książki "Dive Into Python", przeredagowane do nowszych wersji Pythona. Podręcznik pomaga "zanurkować" w Pythonie, czyli interpretowanym języku programowania, cenionym za czytelną, prostą do opanowania, a za razem elastyczną składnię.


Pedagogika, psychologia i socjologia

Cartella newpurple.jpg
   
Półkule mózgowe.png

Organiczna technika studiowania


Podręcznik, którego celem jest wyłożenie teorii z zakresu nowatorskiej metody uczenia się stworzonej przez Tony'ego Buzana. W podręczniku znajduje się szeroki opis technik Mindmappingu, omawia podstawy szybkiego czytania i dobrego zapamiętywania.


Oprogramowanie

Cartella newpurple.jpg
   
IRC cover.png

IRC


Książka opisująca protokół bezpośredniej komunikacji w Internecie, przybliżająca zarówno podstawy, jak i opisująca zaawansowane aspekty IRC-a: zarządzanie kanałami i szczegóły techniczne. Oprócz tego czytelnik pozna w niej ircową netykietę, żargon oraz ciekawostki związane z historią protokołu.

Cartella newpurple.jpg
   
MediaWiki-smaller-logo.png

MediaWiki w obrazkach


Z oprogramowania MediaWiki korzysta między innymi Wikipedia, Wikibooks i znaczna część serwisów wiki. Podręcznik uczy, jak efektywnie wyszukiwać informacje, poruszać się po wiki, edytować strony, stworzyć swoje pierwsze hasło i rozwinąć je oraz jak poruszać się w społeczności użytkowników.

Cartella newpurple.jpg
   
Baby.tux.sit-alpha-800x800.png

Ubuntu


Ubuntu to obecnie jedna z najpopularniejszych dystrybucji Linuksa. Podręcznik na Wikibooks opisuje realizację podstawowych zadań z pomocą tego systemu oraz stara się pomóc w przypadku najczęściej spotykanych problemów.


Pozostałe

Cartella newpurple.jpg
   
Nuvola apps edu mathematics-p.svg

Matematyka dla liceum


Podręcznik matematyki przeznaczony dla uczniów liceum. Zawiera zarówno materiały na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym. W podręczniku znajduje się wiele zadań wraz z rozwiązaniami.

Cartella newpurple.jpg
   
ChessSet.jpg

Szachy


Podręcznik do gry w szachy. Omówiono w nim podstawy gry, jak również zgłębiono zasady taktyki i strategii. Orientację w sytuacji na szachownicy ułatwiają kolorowe diagramy.

Cartella newpurple.jpg
   
Nuvola Japan flag.svg

Japoński


Zintegrowany kurs języka japońskiego. Podręcznik ten umożliwia zapoznanie się z podstawami języka japońskiego - czytaniem i sposobami zapisu na przykładzie transkrypcji w alfabecie łacinskim, a następnie nauki w naturalnym zapisie ideograficznym.