Przejdź do zawartości

Dyskusja wikipedysty:Jerzym

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Dodaj temat
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Najnowszy komentarz napisał(a) 17 lat temu Zyx w wątku Podręcznik PHP

Witaj w polskich Wikibooks!

[edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. --Piotr @ 20:31, 18 lut 2007 (CET)Odpowiedz

Podręcznik PHP

[edytuj]

Witaj! Zauważyłem, że poczyniłeś trochę dopisków do podręcznika PHP. Generalnie są one w porządku, jeśli chodzi o treść, natomiast popoprawiałem w nich stylistkę, by pasowała do całej reszty. Mam też dwie uwagi:

  1. Nazwa tego języka to PHP, a nie php (skrót + nazwa własna, więc z dużych liter).
  2. Niech wklejki kodu źródłowego będą pisane w analogicznym stylu, co pozostałe przykłady w podręczniku, czyli jak np. mamy w rozdziale o Smarty wszystkie znaczniki w szablonach w postaci {tag}', to także w twoich fragmentach powinny wyglądać w ten sposób, a nie { tag }. Identyczna sprawa jest z apostrofami i cudzysłowami. W podręczniku skłaniam się ku tym pierwszym, ponieważ nie tylko działają one szybciej, ale w dodatku przyzwyczajenie do nich czytelnika gwarantuje, że nie będzie robić głupot w stylu funkcja("$zmienna") :).

Jeśli będziesz miał ochotę wprowadzić większe zmiany do jakiegoś artykułu, nie zapomnij ich wcześniej skonsultować na stronie dyskusji :). Jeszcze raz dzięki za pomoc w rozwoju i zapraszam do dalszej współpracy :). --Zyx 13:29, 8 mar 2007 (CET)Odpowiedz