Pomoc:Spis treści/Wstęp
Narzędzia
Działania
Ogólne
Drukuj lub eksportuj
W innych projektach
Wygląd
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Pomoc Wikibooks - Wstęp
Spis treści
|
---|
Wstęp
[edytuj]- Witamy nowicjuszy - ta strona jest dla nowych użytkowników polskiego Wikibooksa, mówi jak czytać, przeglądać w księgozbiór, jak usuwać błędu z artykułów, pisania nowych tekstów i jak możesz pomóc przy tworzeniu nowych artykułów dla danych książek.
- Zasady i wskazówki - zawiera podstawowe zasady etyczne postępowania w projekcie, zasady przy tworzeniu treści podręczników, wykorzystywaniu w nich zasad stylistycznych.
- Szybka pomoc - ci, którzy nie mają czasu czytać zaawansowanych treści pomocowych, to muszą przeczytać, tą właśnie stronę (FAQ).
- Czym jest Wikibooks - mówi, czym Wikibooks jest, a czym nie jest.
- Różnice między Wikipedią i Wikibooks - przedstawia, czym Wikipedia różni się od analogicznego projektu Wikibooks.
Współpraca
[edytuj]- Dlaczego warto rozpocząć współpracę - przekazuje treści dlaczego tworzyć, czy nie tworzyć właśnie na tym projekcie, do jakiego kręgu czytelników pisać tam książki.
- Dlaczego używać wolnych podręczników - mówi, czym się różnią wolne od niewolnych książek, czy podręczniki (treści) są zupełnie bezpłatne, czy są aktualne, czy je można je wydrukować.
Informacje
[edytuj]- Dlaczego nie pisać na Wikibooks - mówi dlaczego nie pisać książki na Wikibooksie, jeżeli na tych książkach chcesz zarabiać, a nie rozpowszechniać je jako zupełnie darmowe woluminy.
- Wikibooks:Wikietykieta i Pomoc:Wikietykieta - mówi o etyce, jak zachowywać na projekcie, na temat ocen poszczególnych książek, nawet ich autorów.
- Neutralny punkt widzenia - mówi, jak pisać książki, artykuły, aby przedstawiały neutralny punkt widzenia, aby były bezstronne.
- Żargon użytkowników - zawiera dialekt użytkowników projektów MediaWiki.
- Informacje prawne - informacje, jakie powinny spełniać wszystkie książki na polskim Wikibooksie.
- Prawa autorskie - zawiera treści na temat praw autorskich poszczególnych książek, jak tworzyć, aby one tego nie naruszały, co robić, gdy napotkasz to. Mówi, gdy zajdziesz w internecie treści skopiowane z polskiego Wikibooks przypisując sobie autorstwo, to co wtedy masz robić.
Koniec