Dyskusja wikipedysty:Jajestemjunior

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! MonteChristof DMC 21:21, 28 mar 2008 (CET)

Chemia nieorganiczna[edytuj]

Witaj! Zmiany w spisie treści podręcznika Chemia nieorganiczna są ciekawe, ja także się nad nimi zastanawiałem. Stworzyłem własną wersję spisu treści, znajduje się tutaj. Co o nim sądzisz? To tylko ogólny zarys, nie uwzględniłem w nim jeszcze Twoich zmian. Czy mógłbyś się wypowiedzieć na ten temat? A-nobel-S dyskusja 12:49, 12 kwi 2008 (CEST)

  • Oczywiście to tylko część spisu treści. Tak naprawdę powinien on zawierać o wiele więcej artykułów (patrz: de:Anorganische Chemie für Schüler). No ale cóż, dużo pracy przed nami. Na razie w podręczniku znajdą się wyłącznie związki nieorganiczne. Przyszykuję spójny projekt spisu i umieszczę go na stronie dyskusji w możliwie najkrótszym czasie. A-nobel-S dyskusja 18:31, 12 kwi 2008 (CEST)

Dodałeś kilka nowych tematów w podręczniku. Proszę, abyś po zmianach w spisie treści zrobić odpowiednie poprawki w nawigacji w artykułach (jeśli jest taka potrzeba). A-nobel-S dyskusja 18:26, 17 kwi 2008 (CEST)

  • Układ okresowy stanowczo NIE PASUJE w spisie treści - zasłania linki, a poza tym coś takiego powinno być na innej stronie. Proponuję Aneks/Układ okresowy pierwiastków. I tak miałem to utworzyć, a w takim razie już będzie gotowe. A-nobel-S dyskusja 09:20, 26 kwi 2008 (CEST) PS. Proponuję usunąć linki do pierwiastków - o większości z nich nie będzie artykułów. Mógłbyś zostawić linki do tych, które są w spisie treści. A ponadto w tym układzie brakuje aktynowców i lantanowców!!!

Zauważ, że zmieniając spis treści usunąłeś niektóre linki (chyba Sód), przez co mogą przepadnąć (jeśli się o nich zapomni / nie zanotuje gdzieś), poza tym, czy podział na 'latynowce' itd jest napewno praktyczny? Nie każdy musi wiedzieć, czy pierwiastek X leży w danej grupie - i może mieć problem z przeglądaniem spisu ;) --Lethern 11:49, 26 kwi 2008 (CEST)

Chemia nieorganiczna 2[edytuj]

Witaj! Obecnie edytuję chemię, ale organiczną. Co do nieorganicznej, to sądzę, że jak najbardziej nie powinniśmy wyrzucać z tej książki pierwiastków. Ich właściwości i reakcje to nieodzwona część tego działu chemii. Możesz zajrzeć do dowolnego podręcznika o chemii nieorganicznej i na pewno znajdziesz tam pierwiastki. Ja korzystam z "Podstaw chemii nieorganicznej" Bielańskiego, którą można znaleźć w większości bibliotek. Mam wydanie dwutomowe i cały jeden tom to właśnie pierwiastki. Oczywiście nie chodzi tu tylko o ich właściwości, bo autor koncentruje się też na właściwościach związków poszczególnych pierwiastków. Ale one stanowczo nie powinny wypaść. Dlatego uważam, że oprócz opisania tzw. chemii ogólnej powinniśmy opisać również pierwiastki i ich związki. Chemii ogólnej u nas jak na lekarstwo, ale jak Bóg da, to gdy skończę spis treści dla chemii organicznej, wezmę się za spis treści nieorganicznej, prawdopodobnie na podstawie "Chemii" Bielańskiego. A-nobel-S dyskusja 17:59, 13 paź 2008 (CEST) PS. Jeśli chcesz sprawdzić, czy dany wikipedysta jest aktywny, wejdź w link "Moje edycje" (widoczny po zalogowaniuu góry strony), wpisz nazwę użytkownika i zatwierdź ją. Zobaczysz wówczas, kiedy ten wikipedysta ostatnio edytował.