Dyskusja wikipedysty:Kocio

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. -MonteChristof DMC 20:19, 19 lut 2011 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

ws. migracji[edytuj]

odpisałem Ci na stronie baru. Karol Karolus (dyskusja) 09:38, 1 lis 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Cześć, jeśli mogę dopytać, jak ten temat aktualnie wygląda? Interesowaliśmy się swego czasu tą kwestią, ale jest tak jak zauważyłeś - w punkcie zero. Mergowanie podręczników kompletnych może być trudne, łatwiej będzie zrobić dwa osobne i pozwolić innym twórczo je połączyć (mogą zostać osobno jeśli są ku temu jakieś powody, np. różne podejście do tematu - tak jak Historia Polski a Historia Powszechna mogą obie mieć te same rozdziały o Polsce...), przy mniejszych podręcznikach będzie łatwiej. Na pewno nie będzie "mergowania" stron - powinny być tworzone nowe (nazywamy je moduły). Jeśli jest tu techniczna możliwość utworzenia strony z jej historią, to byłoby nieźle, z tym że to działa chyba pomiędzy serwerami wikimedii i nie wiem, czy uda nam się przenieść stronę z innego portalu. Może ktoś techniczny z wikipedii będzie wiedzial, czy da się to jakoś wyciągńąć - może i jakiś dostęp fizyczny do bazy by był. --Lethern (dyskusja) 02:35, 22 gru 2013 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]