Dyskusja wikipedysty:Podkaster

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Ludmiła Pilecka (dyskusja) 16:45, 21 lis 2010 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Jak założyć osiedlowe radio[edytuj]

Witaj! Zauważyłem, że podjąłeś się pomysłu utworzenia podręcznika Jak założyć osiedlowe radio. Niestety utworzyłeś go pod stroną Wikibooks:Jak założyć osiedlowe radio (nawet nie wiem dlaczego tak wyszło - jak tam trafiłeś - tak przypadkiem, czy z jakiegoś linku?). Cieszę się, że szybko spostrzegłeś tą wadę i przeniosłeś stronę do swojego brudnopisu (Wikipedysta:Podkaster/Brudnopis/Jak założyć osiedlowe radio), jednak nie zapominaj - żeby w takich przypadkach wstawiać szablon {{ek}} na stronie powstałego przekierowania - pozwoli to nam usunąć zbędne przekierowanie. Przekierowanie ze strony Wikibooks:Jak założyć osiedlowe radio do Twojego brudnopisu już usunąłem.
Zachęcam również do zapoznania się z informacjami dostępnymi w powitaniu (na tej stronie) podanymi przez Ludmiłę. Zgodnie z wikibooks:Nazewnictwo artykułów oraz zasadami podręczniki są na chwilę obecną tworzone u nas w przestrzeni głównej, lub mogą być tworzone na stronach podręcznego brudnopisu. To drugie rozwiązanie zapewni Ci ten komfort - że sam możesz uznać kiedy podręcznik będzie już na tyle gotowy by "upublicznić" części jego treści na łamach oficjalnej - głównej przestrzeni nazw - to jest pod adresem Jak założyć osiedlowe radio a tym samym "oficjalnie" pozwolić wszystkim innym na pomoc przy edycji tego podręcznika. Wadą tego rozwiązania jest jednak to, że jeśli liczysz na pełną pomoc i większe zaangażowanie innych edytorów - na stronę Twojego brudnopisu łatwo dotrzeć nie będą mogli.
P.S. Na stronie Wikipedysta:Podkaster/Brudnopis/Jak założyć osiedlowe radio zmieniłem lekko linki - tak by pozwoliły Tobie tworzyć podręcznik w Twoim podręcznym brudnopisie. W razie jakichkolwiek wątpliwości pytaj śmiało.
Życzę owocnej pracy! -MonteChristof DMC 19:14, 24 lis 2010 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]