Dyskusja wikipedysty:Szymon wro
Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]
Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:
- O Wikibooks
- pomoc - główna strona pomocy
- wskazówki na temat tworzenia podręczników i nazewnictwa stron
- etykieta i neutralny punkt widzenia
- FAQ - często zadawane pytania i pytania nowicjuszy (zadaj nam pytanie!);
- przeglądanie oraz przeszukiwanie polskich Wikibooks;
Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony
- szybka pomoc
- edytowanie stron, mechanizm Wiki i historia strony
- jak można ilustrować artykuły
- korzystanie z szablonów,
- edycja wzorów matematycznych i użycie znaczników HTML,
- brudnopis
- Portal wikipedystów;
Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.
Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy.
Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! --Kj 15:06, 21 lip 2007 (CEST)
Dzięki, też mam taką nadzieję ;) --Szymon Wro 02:42, 24 lip 2007 (CEST)
Ruby[edytuj]
Odnośnie notatki nt. praw autorskich. Nie musi być ona na stronie głównej, może być zamieszczona np. w danym rozdziale, który jest tłumaczeniem. Ewentualnie możesz stworzyć dodatkowy rozdział "o książce", gdzie dokładnie opiszesz z jakich źródeł korzystałeś - taka forma byłaby chyba najbezpieczniejsza. Sama notatka powinna mieć mniej więcej taką formę: "Ten rozdział jest tłumaczeniem strony: (tutaj link), udostępnionej na licencji GNU FDL." Jeśli na samej stronie nie ma informacji o licencji, bądź też uzyskałeś "specjalne" zezwolenie autora na opublikowanie treści na licencji GNU FDL, to warto zamieścić to zezwolenie na stronie dyskusji (tak na wszelki wypadek). Odnośnie tabeli: jeśli jest ona na licencji GNU FDL, to praktycznie bez problemu możesz skopiować i przetłumaczyć jej treść, zaznaczając źródło, z którego ona pochodzi. --Kj 20:54, 25 lip 2007 (CEST)
- Probówałeś gdzieś reklamować podręcznik do Ruby? Np. zgłosić go do DMOZ albo skłonić strony do Ruby, żeby do niego linkowały? Tutaj nie ma nic o podręczniku na Wikibooks, a szkoda. Może spróbujesz się skontaktować z autorem oryginału? Czasami autorzy dają linki do tłumaczeń swoich podręczników. --Derbeth talk 15:14, 28 lip 2007 (CEST)
- Można zmienić kolory. Robi się to tak jak w w:en:MediaWiki:Geshi.css. --Derbeth talk 18:04, 5 sie 2007 (CEST)
- To może pogadaj z Piotrem? To są proste rzeczy w CSS-ie, ale ja po prostu nie mam siły, by w tym dłubać - przy zmianie trzeba uważać, żeby kilka elementów nie miało tego samego koloru, z tego mogą się zrobić kaskadowe zmiany. Piotr robił stare kolorowanie, może jemu łatwiej będzie całościowo zmienić styl kolorowania. --Derbeth talk 11:17, 7 sie 2007 (CEST)
Nawigacja poprawiona. --Piotr @ 12:05, 9 sie 2007 (CEST)
Tak, powinno się używać tej nowej nawigacji. Myślę, że nie jest trudna w obsłudze ;) --Piotr @ 12:14, 9 sie 2007 (CEST)
Redakcja magazynu webhosting.pl jest zainteresowana Pańskim kursem Ruby'ego. Jeśli chciałby Pan z nami pomówić o jego opublikowaniu na naszych łamach, proszę o kontakt przez email: adam.golanski@webhosting.pl. Pozdrawiam! A.G. --83.8.61.73 17:29, 22 sty 2008 (CET)