Dyskusja wikipedysty:Wojciechwolski

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. --Derbeth talk 18:30, 24 lip 2006 (UTC)

Wolałbym, żebyś wkomponował to do naszej Książki kucharskiej, mniej więcej jak to jest zrobione w Książka kucharska/Kuchnia szwedzka. --Derbeth talk 10:58, 25 lip 2006 (UTC)

Grafika indyjska.jpg[edytuj]

Skąd opchodzi zdjęcie tej potrawy na tej grafice, możesz podać źródło? Czy sam zrobiłeś? sblive 11:45, 25 lip 2006 (UTC)

Tak Grafika indyjska.jpg jest zrobiona przez mnie. --Wojciechwolski 13:52, 27 lip 2006 (UTC)

To mógłbyś usunąć ten napis wikibooks? Jeśli wysyłasz ja na wolnej licencji to napis troche niepasuje, a w ogole psuje caly wygląd fotografi.

Ponownie to samo. Możesz rozbudować istniejący podręcznik HTML? Tworzysz stronę, której nawet nazwa jest nieprawidłowa ("Kurs html" zamiast "Kurs HTML").

Tak w ogóle, jak zamierzasz znaleźć czas na tworzenie wszystkich tych podręczników, które stworzyłeś? --Derbeth talk 14:51, 25 lip 2006 (UTC)

Kurs html ten wczesniejszy powinno się zastąpić tym (podzielenie na rodzialy oraz reszta tworzy z tego podrecznik a nie jedno haslo) co do czasu przecież to nie tylko autor tworzy podrecznik a osoby postronne. Nie na tym polega wikibooks? --Akira 19:49, 25 lip 2006 (UTC)
Heh, praktycznie to wygląda najczęściej tak, że jedna osoba ciągnie cały podręcznik do przodu a reszta poprawia formatowanie i literówki. Dlatego ja bym się zbytnio nie rozdrabniał i niezbyt liczył na pomoc innych w pisaniu tekstu. --Derbeth talk 19:51, 25 lip 2006 (UTC)
To psuje całą idee pisania podręczników przez kilka osób:) No ale taka właśnie jest prawda niestety --Akira 19:54, 25 lip 2006 (UTC)
  • Nie kopiuj podwójnie tego co już jest zrobione. Jeśli chcesz tak bardzo zrobic ten kurs html to dokoncz HTML podziel to na kategorie i jak chcesz.

Czasopisma[edytuj]

W chwili obecnej nie ma projektu wiki, który umożliwiałby prowadzenie prawdziwego czasopisma: z recenzjami, felietonami itp. Istnieje projekt Wikinews, który zajmuje się tworzeniem newsów, ale nie może być uważany za czasopismo - wymaga pisania artykułów z neutralnego punktu widzenia. Co prawda są tam przewidziane "materiały autorskie", było też coś w rodzaju recenzji - n:Axel Springer wydaje w Polsce drugą gazetę codzienną - ale felietony na pewno by tam nie przeszły. --Derbeth talk 13:07, 26 lip 2006 (UTC)

Edytory[edytuj]

Jeśli twój kolega który to napisał (na pewno) pozwala na umieszczenie tego tutaj to nie widze przeszkód. --Akira 18:23, 27 lip 2006 (UTC)