Przejdź do zawartości

Szablon:Wolumin

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
 Dokumentacja szablonu [zobacz] [edytuj] [historia] [odśwież]

Użycie[edytuj]

Szablon wstawiany na stronach artykułów, kategorii, czy szablonów książek. Szablon sam ustawia nazwę kategorii będącą nazwą podręcznika z prefiksem Książka:, w której jest on umieszczony, z odpowiednią nazwą sortowania, będącą nazwą strony bez prefiksu Książka: lub nazwą jego substrony.

Np. jeśli nazwą artykułu jest "Mnemoniczna Technika Studiowania/Definicje i słownictwo", to nazwa kategorii "Książka:Mnemoniczna Technika Studiowania", a nazwa sortowania jest "Definicje i słownictwo".

Opis parametrów[edytuj]

Szablon przyjmuje te same parametry, co szablon {{Kategoria}}, oprócz parametru: | nie kategorie dla kategorii = , i jego przestarzałego odpowiednika | nk = , przy czym parametr opcjonalny pierwszy to nazwa kategorii bez prefiksu Książka, zwykle parametru 1 nie powinno się podawać, ani 2. Parametr | podstrona = określa jaką nazwę podstrony ma dodawać do nazwy kategorii, którą chce zwrócić. Zalecana forma wywoływania tego szablonu jest bez parametrów.

Przykład[edytuj]

Przykład, tzn. dodajemy na sam koniec artykułu podręcznika lub jego strony głównej (lub używać tam szablonu {{Status}})
{{BrClear}}
<noinclude><!--
++++ DODAWAJ KATEGORIE PONIŻEJ TEJ LINII -->
{{Wolumin}}
</noinclude>

Powyższe wywołanie szablonu {{Wolumin}} w specjalnej otoczce jest dla artykułu "Mnemoniczna Technika Studiowania/Powtarzanie informacji", w której jest on wstawiony, wtedy generuje się kategoria książkowa "Książka:Mnemoniczna Technika Studiowania" z nazwą sortowania "Powtarzanie informacji".

Wynik

Szablon {{Wolumin}} zwraca kategorię, który on jest opakowany szablonem w ramkę {{OpakujKategorieZeSortowaniem}} w powyższym tylko przykładzie dla celów dydaktycznych (zobacz ten rozdział, zaglądając do jego kodu). Do innej przestrzeni, w której jest umieszczona strona, niż Kategoria, jest dodawana nazwa przestrzeni.

Jeżeli strona jest umieszczona w przestrzeni Kategoria, to wywołanie szablonu {{Wolumin}} wygląda tak

Powyższe wywołanie szablonu {{Wolumin}} w specjalnej otoczce jest dla artykułu (kategorii) "Kategoria:Książka kucharska/Wszystkie przepisy", w której jest on wstawiony, wtedy generuje się kategoria książkowa "Książka:Książka kucharska" z nazwą sortowania "Wszystkie przepisy".

Wynik

Błędy[edytuj]

Błędy należy zgłaszać na stronie Wikibooks:Kwestie techniczne.

Zobacz też[edytuj]

  • {{Książka}} - szablon przedstawia link do książki, stopień ukończenia z datą tego zauważenia, i informację do książki,
  • {{Kompletność}}, {{Kompletność krótka}} i {{Kompletność junior}} - przedstawia stopień ukończenia artykułu z datą jego dodania (drugi szablon jest przekierowaniem pierwszego),
  • {{Status}} - wstawia stronę do kategorii książkowej mająca nazwę kategorii rozpoczynających się od prefiksu Książka,
  • {{Kategoria}} - szablon wstawiający artykuł (stronę) do kategorii z odpowiednią nazwą sortowania będącą nazwą strony bez prefiksu Książka: lub nazwą jego substrony.
  • {{StronaWolumin}} - szablon tworzy całą gamę kategorii wszystkich możliwych kategorii określonych przez wszystkie możliwości poziomów trzeciego parametru z bazą (pierwszy parametr) i podbazą (drugi parametr),
  • {{LinkWolumin}} - szablon do dodawania linku do strony z przedrostkiem Książka:.