Przejdź do zawartości

Wikibooks:Szablony/Do usunięcia

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Szablony ogólnego zastosowania przeznaczone do usuwania stron[edytuj]

Szablony te są potrzebne do usuwania stron zgłoszone przez użytkownika Wikibooksa, lub tylko przez administratora (bez zgłoszenia).

Szablony przeznaczone do natychmiastowego usuwania stron[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{Ek|powód}} i jego przekierowania: {{EK|powód}} • {{Delete|powód}} • {{Screenshot|powód}} - przeznaczone do plików

{{Ek2|powód}}

Szablony przeznaczone do usuwania stron w wyniku przeprowadzonej dyskusji[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{SdU}} i jego przekierowanie {{DoSkasowania}}

{{DNU|artykuł|podstrona=2024:07:13:Strona główna podręcznika/Nazwa podstrony}}

{{Kpp|data usunięcia}}

{{KSdU|strona=Aneks/Nazwy aminokwasów|nazwa=Nazwy aminokwasów}}

Szablony potrzebne do przeniesienia plików na Wikimedia Commons[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{Do Commons|Funkcje trygonometryczne.png}}

{{NowCommons|Funkcje trygonometryczne.png}}

Szablony informujące, że dany szablon jest do usunięcia, który wyszedł z użycia[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{Sprzątanie szablonów|Zamiast tego szablonu użyj szablonu {{s|Wzór}}.}}

Naruszenie praw autorskich pozycji książkowych[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{TestNPA}}

Wikibooks nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją CC-BY-SA. Dlatego podejrzewamy, iż Twój moduł narusza prawa autorskie. Jeśli posiadasz prawa autorskie do niego, napisz o tym na jego stronie dyskusji. W przeciwnym razie spróbuj uzyskać zezwolenie autora lub przebuduj artykuł tak, aby nie naruszał praw autorskich. W przeciwnym razie administratorzy projektu będą zmuszeni go usunąć.

{{NPA|adres=http://www.strona.pl}}

{{NPAfrgm|adres=http://www.strona.pl}}

Szablony komunikatów - ostrzeżenia i reprymendy[edytuj]

Rozdział zawiera wszystkie ostrzeżenia dane użytkownikowi przez administratora.

Komunikaty do plików i obrazków (okienkowe)[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{Brak licencji}} i jego przekierowanie {{Bl}}

Warning sign Stan prawny tej grafiki nie jest znany
Wykorzystywanie tej grafiki w artykułach Wikibooks i poza nimi nie jest zalecane, bo nie ma opisu lub opis jest niepełny. Jeśli informacja do czego służy ten plik nie zostanie podany lub uzupełniony, ta grafika będzie usunięta z Wikibooks. Po dodatkowe informacje zgłoś się do wikipedysty, który załadował ten plik na serwer – możesz wstawić zawiadomienie do jego dyskusji:

== [[:Wikibooks:Szablony/Do usunięcia]] ==
{{subst:Dodaj opis}}--~~~~

Informacje do czego służy ten plik zostały nie podane lub są niepełne oraz prawdopodobnie inne informacje o źródle, licencji lub pozwoleniu do użycia jego. Jeśli dysponujesz informacjami o opisie tej grafiki, wpisz je.

Dziękujemy.

{{Brak źródła}} i jego przekierowanie {{}}

Inne komunikaty - tekstowe[edytuj]

Zawiera komunikaty stron dla ogólnie stron i plików z osobna.

Dotyczące ogólnie stron[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

{{Kom|nowy|stopka|pov|wandal|hasło = Polska}}

Witaj Szablony. Twoja edycja treści w Wikibooks powiodła się. Była ona jednak niezgodna z zasadami, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Prawie wszyscy na początku popełniali błędy – ja też! Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub w brudnopisie projektu. Jeśli potrzebujesz szybkiej pomocy, możesz także zajrzeć na stronę tutaj.

Dziękuję za uwagę. Jeżeli masz jeszcze jakieś pytanie lub wątpliwość, skorzystaj ze stron pomocy, wstaw na swojej stronie dyskusji kod: {{Pomocy|Treść pytania}}, i zaczekaj na odpowiedź, lub napisz do mnie.

Witaj. Dziękujemy za zainteresowanie polskojęzycznym Wikibooks. Jednakże jedna lub więcej wprowadzonych przez Ciebie zmian nie spełnia wymogów neutralnego punktu widzenia. Możesz rzucić okiem także na „Czym Wikibooks nie jest”. Jeśli dalej masz wątpliwości, dlaczego Twoje zmiany zostały anulowane, zapytaj o to np. na kanale IRC. Dziękuję.

Twoje wandalizmy zostały zauważone i cofnięte. Dalsze łamanie zasad i niszczenie naszego dorobku będzie skutkowało zablokowaniem edycji spod Twojego konta i/lub zakresu adresów IP.

{{TestNPA}}

Wikibooks nie może zawierać tekstów ze źródeł, których warunki użycia są sprzeczne z licencją CC-BY-SA. Dlatego podejrzewamy, iż Twój moduł narusza prawa autorskie. Jeśli posiadasz prawa autorskie do niego, napisz o tym na jego stronie dyskusji. W przeciwnym razie spróbuj uzyskać zezwolenie autora lub przebuduj artykuł tak, aby nie naruszał praw autorskich. W przeciwnym razie administratorzy projektu będą zmuszeni go usunąć.

{{Kasowanie}}

Nie zastępuj stron Wikibooks pustą zawartością. Puste strony są szkodliwe dla Wikibooks, ponieważ mogą mylić czytelników. Jeśli napotykasz na zdublowany artykuł, wstaw przekierowanie do odpowiedniej istniejącej strony. Jeśli strona uległa wandalizmowi, wejdź do historii strony, odnajdź i skopiuj ostatnią poprawną wersję. Jeśli zawartość strony jest nieodpowiednia, zmień ją lub wstaw jeden z szablonów porządkowych. Jeśli strona twoim zdaniem nadaje się do usunięcia, zobacz na odpowiednie szablony. Dziękujemy za aktywność na Wikibooks!

{{Kasowanie}}

Proszę, przestań. Jeśli dalej będziesz kasować zawartość stron, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji.

Zapoznaj się z Zasadami Wikibooks.

{{Mylenie}}

Proszę, przestań celowo wprowadzać mylące informacje do artykułów. Jest to uznawane za wandalizm. Jeśli chcesz eksprymentować, użyj Brudnopisu. Dziękuję.

{{Podpis}}

Prosimy autorów komentarzy o podpis! (~~~ - sam podpis; ~~~~ - podpis i data)

{{Podpisuj}}

Wstawianie podpisu

Witaj. Poniżej zamieszczam kilka informacji o podpisywaniu się i prowadzeniu dyskusji:

  • Na stronach dyskusji, w głosowaniach podpisujemy się poprzez wpisanie ~~~~ (czterech tyld) – możesz w tym celu użyć odpowiedniego przycisku na pasku edycji (patrz ilustracja obok, po prawej). Po zapisaniu strony pokaże się Twój nick z linkiem i datą. Podpis może zostać zmieniony w preferencjach, ale powinien zawierać Twój nick.
  • Nie podpisujemy się w artykułach – Twój wkład pozostanie widoczny w jego historii (kliknij zakładkę historia i autorzy).
Tak będzie wyglądał pasek „Masz nowe wiadomości”, który pojawi się z prawej strony Twojej nazwy użytkownika
  • Na czyjeś wiadomości odpowiadaj na stronie dyskusji adresata, a nie na swojej. Wtedy on zobaczy pomarańczowy pasek z napisem „Masz nowe wiadomości”, tak jak Ty przed chwilą. W przeciwnym razie Twoja odpowiedź może pozostać niezauważona.

{{Brak podpisu|Użytkownik}}

-- niepodpisany komentarz użytkownika Użytkownik (dyskusja | wkład)

{{Spam}}

Proszę, przestań wprowadzać zewnętrzne odnośniki do stron.

W Wikibooks akceptowane są jedynie strony, które są naprawdę istotne dla jej treści. Google nie indeksuje adresów WWW wprowadzonych do Wikibooks, więc ich obecność na naszych stronach nie zwiększa PageRank. Uporczywe wstawianie zbędnych linków może spowodować blokadę edycji z Twojego konta lub adresu IP.

Zobacz na stronę O Wikibooks, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wspieraniu rozwoju projektu.

{{Spam1}}

Proszę, nie wstawiaj do artykułów na Wikibooks linków reklamowych. Wikibooks nie jest odpowiednim miejscem na reklamowanie swoich produktów i usług. Edycje takie są niezwłocznie cofane. Google nie indeksuje adresów WWW wprowadzonych do Wikibooks, więc ich obecność na naszych stronach nie zwiększa PageRank. W przypadku powtarzających się prób ponownego umieszczenia odnośnika, możesz utracić możliwość edytowania treści artykułów.

Możesz zaproponować swój link do katalogu ODP (https://curlie.org/World/Polski/).

{{Spam2}}

Wikibooks nie jest serwisem reklamowym. Zapoznaj się z naszymi zasadami i nie wprowadzaj treści, które są z nimi sprzeczne. Nagminne dodawanie treści reklamowych może być uznane za spam i może skutkować blokadą konta lub adresu IP.

{{Spam3}}

To ostatnie ostrzeżenie.
Jeśli jeszcze raz wstawisz linki komercyjne do artykułów, zostanie ci czasowo zablokowana możliwość edycji stron.

{{Spam4}}

Z powodu Twojego spamowania zablokowano Ci możliwość dalszego edytowania stron. Jeśli jednak chcesz konstruktywnie rozwijać Wikibooks, zapraszamy ponownie po upływie czasu blokady.

W Wikibooks akceptowane są jedynie strony naprawdę istotne dla jej treści. Do promocji pozostałych możesz użyć katalogu DMOZ (https://curlie.org)

Proszę, zapoznaj się też z Zasadami Wikibooks. Dziękuję.

{{Test}}

Witaj. Twoja edycja treści w Wikibooks powiodła się. Była ona jednak w tym przypadku niezgodna z zasadami, jakie przyjęliśmy w projekcie, dlatego została anulowana. Jeżeli coś jest dla Ciebie problemem w edytowaniu, możesz zapytać mnie na mojej stronie dyskusji. (Proszę tylko, nie reaguj gwałtownie. Większość z nas na początku popełniała błędy). Możesz popróbować testowych wpisów w swoim brudnopisie lub nauczyć się szybko tworzyć podręczniki na Szybka pomoc. Jeśli potrzebujesz pomocy, możesz także skorzystać ze stron pomocy, zajrzeć na najczęstsze pytania internautów lub skontaktować się z którymś z administratorów. Ponieważ początkowe edycje mogą być nieco stresujące, zamów sobie przewodnika po Wikibooks :)

{{Test1}}

Proszę, przestań stosować obraźliwe sformułowania w artykułach lub opisach zmian swoich edycji w Wikibooks. Takie wpisy są określane jako wandalizm. Jeżeli chcesz zwrócić komuś uwagę, napisz do niego e-mail, zwróć się do niego na jego stronie dyskusji lub wejdź na kanał IRC #wikibooks-pl (bramka), ale zachowuj się uprzejmie.

Zapoznaj się też z zasadami Wikibooks. Dziękuję.

{{Test2}}

Twoje ostatnie, nieprzemyślane edycje zostały zauważone przez społeczność wikipedystów. Dochodzi z Twojej strony do niszczenia współtworzonego przez nas zasobu wiedzy. Jeżeli nie robisz tego celowo, zapoznaj się z zasadami lub zapoznaj się ze stroną wprowadzenia dla nowicjuszy. Jeżeli nie nastąpi poprawa, możesz się liczyć z utratą możliwości edycji artykułów spod tego konta i zakresu adresów IP. Pozdrawiam.

{{Test3}}

Proszę, przestań.
Jeżeli nadal będziesz niszczyć strony, zostanie Ci zablokowany dostęp do ich edycji.

{{Test4}}

Pomimo uwag nie zmieniłeś(aś) swojego postępowania. Kolejna edycja niezgodna z zasadami bądź nieskonsultowana z innymi użytkownikami będzie bezpośrednio skutkowała zablokowaniem Ci możliwości edycji w Wikibooks.

{{Test5}}

Z powodu Twoich szkodliwych edycji zostałeś pozbawiony możliwości edytowania Wikibooks. Jeśli chcesz konstruktywnie rozwijać Wikibooks, to zapraszamy ponownie po upływie czasu blokady. Zauważ jednak, że wandalizowanie (w tym kasowanie zawartości stron), nagminne dodawanie encyklopedycznych oraz bezsensownych wpisów, spamu, naruszanie neutralnego punktu widzenia, łamanie praw autorskich czy ataki osobiste nie są tolerowane i mogą prowadzić do ponownej blokady.

Jeśli uważasz, że blokada jest pomyłką albo została nałożona niesłusznie, skontaktuj się z administratorami poza stronami Wikibooks (kanałem prywatnym np. e-mail, komunikator internetowy) lub zgłoś to na kanale IRC Wikipedii.

{{Test5W}}

Z powodu Twoich wandalizmów zablokowano Ci możliwość dalszego edytowania stron. Jeśli jednak chcesz konstruktywnie rozwijać Wikibooks, zapraszamy ponownie po upływie czasu blokady.
Blokada dotyczy wyłącznie aktywnego edytowania stron. Nadal możesz bez przeszkód zapoznawać się z treściami Wikibooks.

Proszę, zapoznaj się też z Zasadami Wikibooks. Dziękuję.
Jeśli uważasz ze blokada jest pomyłką albo została nałożona niesłusznie, skontaktuj się z administratorami lub zgłoś to na kanale IRC Wikibooks.

Dotyczące plików (grafiki)[edytuj]

Kod i zastosowanie Efekt

Dziękuję za przesłane przez Ciebie plików! Trafiły one do zasobów polskojęzycznego Wikibooks. Jednak kolejne wyślij od razu do Wikimedia Commons. Dzięki temu będą one mogły być wykorzystane w niepolskojęzycznych wersjach Wikibooks i jej projektach siostrzanych. Dotychczas załadowane pliki możesz sam przenieść na Commons (instrukcja krok po kroku) lub poprosić mnie o pomoc.

Ładujesz do Wikibooks grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikibooks grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję.

W Wikibooks używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach. Oznacza to, że nie można tu dowolnie kopiować grafik znalezionych w Internecie. W szczególności nie używamy grafik na licencji "fair use", czyli np. okładek płyt.

Ponadto, jeśli uważasz, że Twoje grafiki przydadzą się również w innych serwisach Wiki, np. Wikipedii, Wikinews lub w obcojęzycznych Wikibooks, rozważ załadowanie ich do repozytorium Commons (ważne: grafik nadal będzie mozna używać na polskich Wikibooks w dokładnie ten sam sposób co grafik lokalnych).

Jeśli masz pytania zwróć się do jednego z administratorów Wikibooks. Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. Przykładowo, jeśli jesteś autorem/autorką danej grafiki, i zgadzasz się, by była ona dowolnie używana pod warunkiem podania autorstwa, wpisz "Autor: Imię i nazwisko lub ksywka {{GFDL}}". Opis licencji uzupełnisz, klikając zakładkę edytuj na stronie danej grafiki.

{{Dodaj autora|Plik:Funkcje trygonometryczne.png}}

Plik:Funkcje trygonometryczne.png może zostać usunięty[edytuj]

Witaj, Szablony! Dziękuję za załadowanie pliku Plik:Funkcje trygonometryczne.png. Zauważyłem, że nie podałeś twórcy tej pracy, dlatego też niemożliwe jest dokładne ustalenie statusu prawnego tej grafiki. Proszę o dodanie informacji o autorze. W przypadku braku takiej informacji plik zostanie usunięty w ciągu 7 dni od daty umieszczenia szablonu na stronie opisu pliku. Zapoznaj się również z opisem licencji grafik. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik). Dziękuję.

Ładujesz do Wikibooks grafiki, których licencji nie podałeś/aś, lub których licencja jest niezgodna z naszą polityką. Takie grafiki są usuwane.

Wszystkie załadowane do Wikibooks grafiki muszą mieć określonego autora oraz licencję. Jeśli jesteś autorem (twórcą) grafiki, napisz to wyraźnie.

W Wikibooks używamy wyłącznie grafik na wolnych licencjach.

Prosimy o uzupełnienie opisu załadowanych przez Ciebie grafik. Jeśli masz pytania, zwróć się do jednego z administratorów Wikibooks.

Licencję podaje się przez wstawienie jednego z szablonów podanych na stronie opisy licencji grafiki. W tym celu wklejasz szablon wybranej przez siebie licencji do opisu przesłanego pliku (klikając zakładkę edytuj na stronie danego pliku). Nie zapomnij też podać autora i źródła takiego pliku, zgodnie z zasadami przesyłania plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli licencja nie zostanie uzupełniona, ten plik zostanie skasowany.

{{Dodaj opis|Plik:Funkcje trygonometryczne.png}}

Plik:Funkcje trygonometryczne.png może zostać usunięty[edytuj]

Witaj, Szablony! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Funkcje trygonometryczne.png. Zauważyłem jednak, że ten plik nie ma opisu przedstawiający opis przesłanej grafiki, a więc wraz z nią status prawny jego jest nieznany, bo nie ma informacji do czego służy ta grafika. Opis grafiki (nie biorąc w to informacje o licencji i autorze pliku) służy do odnalezienia wśród zbioru plików tego jedynego, który ma być użyty do pisania artykułu, zauważ jednak, że brak tego opisu praktycznie uniemożliwia odnalezienie ściśle określonej grafiki.

Jeśli plik nie zawiera opisu lub opis jest niepełny, to je musisz dodać lub uzupełnić. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje oraz listę szablonów używanych przy oznaczaniu plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych opisów zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Dziękuję.

{{Dodaj pozwolenie|Plik:Funkcje trygonometryczne.png}}

Plik:Funkcje trygonometryczne.png może zostać usunięty[edytuj]

Dziękujemy za przesłanie Plik:Funkcje trygonometryczne.png. Temu plikowi brakuje jednak kluczowych informacji. Podane jest źródło, ale nie ma żadnego dowodu, że autor lub właściciel praw autorskich naprawdę zgodził się na udostępnienie pliku na podanej licencji. Prosimy o podanie linku do strony WWW, gdzie napisana jest taka zgoda, albo przekazanie e-maila z pisemną zgodą właściciela praw autorskich na OTRS (permissions-commons-pl@wikimedia.org). Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Jeśli nie podasz dowodu na udzielenie zgody na wykorzystanie tego pliku, może on być usunięty po 7 dniach.

{{Dodaj źródło|Plik:Funkcje trygonometryczne.png}}

Plik:Funkcje trygonometryczne.png może zostać usunięty[edytuj]

Witaj, Szablony! Dziękuję, że wysłałeś(-aś) plik Plik:Funkcje trygonometryczne.png. Zauważyłem jednak, że strona opisu tego pliku nie zawiera informacji o tym, kto ten plik stworzył i/lub skąd on pochodzi, więc jego status prawny nie jest znany. Jeżeli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam, to musisz udowodnić, że mamy prawo do użycia go na Wikibooks (zobacz oznaczanie licencji grafik poniżej). Jeśli nie stworzyłeś(-aś) tego pliku sam to musisz także podać źródło, skąd ten plik masz (np. podać link do strony, z której masz ten plik oraz link do strony opisującej możliwości używania zawartości strony lub podać pełną informację bibliograficzną jeśli to źródło drukowane).

Jeśli plik nie zawiera oznaczenia licencji odpowiednim szablonem, to je także musisz dodać. Zobacz Wikipedia:Opisy licencji grafiki, aby uzyskać pełniejsze informacje oraz listę szablonów używanych przy oznaczaniu plików. Zwróć także uwagę, że pliki przesyłamy do Wikimedia Commons (załóż konto/wyślij plik).

Zauważ, że pliki nieoznaczone szablonami, jak również bez podanych źródeł zostaną usunięte po tygodniu od ich przesłania. Dziękuję.