Dyskusja wikipedysty:Adiblol
Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]
Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:
- O Wikibooks
- pomoc - główna strona pomocy
- wskazówki na temat tworzenia podręczników i nazewnictwa stron
- etykieta i neutralny punkt widzenia
- FAQ - często zadawane pytania i pytania nowicjuszy (zadaj nam pytanie!);
- przeglądanie oraz przeszukiwanie polskich Wikibooks;
Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony
- szybka pomoc
- edytowanie stron, mechanizm Wiki i historia strony
- jak można ilustrować artykuły
- korzystanie z szablonów,
- edycja wzorów matematycznych i użycie znaczników HTML,
- brudnopis
- Portal wikipedystów;
Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.
Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRC-a: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy.
Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! --Piotr @ 21:22, 8 mar 2007 (CET)
Ułamki[edytuj]
Jeśli zamierzasz pisać ułamki w TeXu, to zalecam użycie składni \frac{}{} MonteChristof DMC 19:13, 19 maj 2007 (CEST)
Programowanie od podstaw[edytuj]
Jesteś pewien, że jest sens pisać podręcznik od nowa o czymś, co jest (lub powinno być) w innych podręcznikach? Wiem, że pewne rzeczy można napisać innym językiem - i choćby to jest dużą zaletą "kilku podręczników na jeden temat", ale zawsze możesz rozważyć edycję innego podręcznika i np. wklejenie do niego linków (czy to do podręcznika o algorytmach, czy PHP). Zresztą, chętnie wysłucham Twojej opinii ; ) --Lethern 22:12, 15 sty 2010 (CET)
- IMHO programowanie warto zacząć od takich rzeczy, jak asembler oraz architektura komputerów - bez takich podstaw przeskoczenie do tematu "wskaźników" itp. w C jest trudne, bo programista taki nie rozumie, jak działa wywołanie funkcji, co to są kopie argumentów, dlaczego zmienne są lokalne i nie są widziane poza funkcją, chyba że są przekazane przez referencję/adres, itd... Także byłoby miło, jakbyś znalazł na to rozwiązanie :D Choć może to być wymagająca kwestia... Tak tylko wspominam o przemyśleniach. --Lethern 22:27, 15 sty 2010 (CET)
- Trudne rzeczy, może niezbyt praktyczne... ale z drugiej strony, bez nich (dokładniej: bez podstaw) programista nie potrafi programować, chyba że ograniczy się do aplikacji konsolowej liczącej równanie kwadratowe czy rysującej bitmapę z pliku. Może te rzeczy "niezbędne" warto przytoczyć, jak np. informację, że tworzenie zmiennych w PHP wiąże się z ryzykiem "literówki" (PHP nie sprawdza, czy zmienna była deklarowana, i czy nie zrobiło się przypadkiem nowej zmiennej z literówką), a przy wskaźnikach warto ogólnie napisać o adresach i sposobie działania pamięci. Bez tego ciężko jest połapać *pewne kwestie*. Jeśli uznasz, że nie jest to potrzebne, to ok - przedstawiam tylko wnioski z obserwacji ; ) --Lethern 17:01, 17 sty 2010 (CET)
Programowanie od podstaw[edytuj]
W/w podręcznik został zgłoszony do SdU. Proszę wziąć udział w dyskusji. Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 12:44, 22 kwi 2011 (CEST)