Dyskusja wikipedysty:MSWin

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. MonteChristof DMC 22:15, 13 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Witaj. Jesteś nowym użytkownikiem i zauważyłem że przydałob Ci się kilka wskazówek na temat tworzenia i edytowania.

Aby dandy tekst był czytelny, warto posiłkować się dobrym formatowaniem treści. Informacje na temat formatowania znajdziesz w powyższych linkach treści powitania - edytowanie i ilustrowanie. Dobrze edytowany tekst i poprawnie sformatowane w nim grafiki sprawiają, że treść modułu jest znacznie czytelniejsza, a co za tym idzie ma większe zainteresowanie. Warto abyś sobie przejrzał inne polecane podręczniki, dzięki czemu zobaczysz w jaki sposób utworzyć poczytny podręcznik.
Ten rozdział wymaga również dopracowania i znacznych poprawek stylistycznych obecnej treści, która jest nacechowana nieneutralnym punktem widzenia. Podręczniki na tym projekcie powinny być, podobnie jak artykuły na Wikipedii i innych projektach, pisane najlepiej w zachowaniu odpowiedniego stylu literackiego. Opisując dane zagadnienie, staraj się pisać bezosobowo i rozwijać swoje zdania do pełnej treści - a nie strzelać hasłami "Oto coś, co Ty możesz mieć inne", bowiem takie zdania są niepoprawne w języku polskim, a czytelnik pomyśli, że treść danego rozdziału ma niski poziom i nie warta jest czytania.
Pozdrawiam MonteChristof DMC 22:15, 13 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Grafiki z Windows[edytuj]

Musiałem skasować przesłaną przez ciebie grafikę - jest to zrzut z programu, który nie jest na wolnej licencji, w związku z tym screenshotami z niego nie można swobodnie dysponować. Nasze zasady nie pozwalają na nadsyłanie takich plików. --Derbeth talk 22:45, 13 lut 2009 (CET)[odpowiedz]

Mandrake - wersja do druku[edytuj]

Wersja do druku jest tworzona automatycznie, przez wklejanie zawartości modułów, tak jak się wkleja szablony (np. nawigację). Stworzyłeś moduł, który zawiera czysty tekst, którego nie powinno tam być (jedynie same odwołania do modułów). Porównaj Mandrake oraz np. IRC (kliknij edytuj), Kategoria:Podręczniki_przystosowane_do_druku. Mam nadzieję, że poprawisz :) --Lethern 02:15, 2 mar 2009 (CET)[odpowiedz]