Dyskusja wikipedysty:Wojciech

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Zapoznaj się proszę z Wikibooks:Portal użytkowników i przeczytaj tam wskazane artykuły, aby ten projekt używać zgodnie z wytycznymi. Nie kopiujemy materiałów objętych prawami autorskimi, tzn. nie wstawiamy tu tekstów należących do kogoś bez jego zgody.

Należy sobie przypomnieć, że Wikibooks to miejsce dla otwartych podręczników tworzonych przez Wikipedystów, nie umieszczamy tu informacji o innych książkach.

Przy okazji, jeśli spodobało ci się Wikibooks, poleć nas swoim znajomym - potrzebujemy promocji i rąk do pracy.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź: Jak przeglądać Wikibooks,a także: Zasady i wskazówki, by skutecznie samemu lub z pomocą innych, rozwiązywać swoje problemy na tym serwisie! Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Wcelu poznania niektórych mechanizmów składni MediaWiki możesz bez edycji kliknąć edytuj, podejrzeć, i kliknąć ponownie moduł. --Lethern (dyskusja) 14:47, 26 sie 2010 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Witaj. Piszę w sprawie systemu nazewnictwa. Jeśli spojrzysz na inne podręczniki, zauważysz że schemat tworzenia nazw wygląda mniej więcej tak:

Podręcznik
Podręcznik/Wstęp
Podręcznik/Rozdział1
Podręcznik/Rozdział2
Podręcznik/Autorzy

I tak dalej. Przy czym, spis treści występuje (o ile mnie pamięć nie myli) zawsze na stronie głównej Podręcznik, i nigdy nie tworzy się modułów o nazwie osobnej, np. Rozdział_jakiś zamiast Podręcznik/Rozdział_jakiś. Takie są zalecenia, pomaga to też odnaleźć moduły podręcznika, a początkującym autorom powinno wydawać się intuicyjnie, gdyby ktoś chciał dodać nowy moduł. Wydaje mi się, że można poprawić nazwy modułów:

Przewodniki -> Przewodniki/Wstęp (nazwę można zmienić przy pomocy przycisku "przenieś")
Przewodniki_spis_treści -> Przewodniki (nie przeniesie się do już istniejącego modułu Przewodniki , więc trzeba skopiować treść)
Przewodnik po Anglii -> Przewodniki/Anglia (wystarczy zmienić link, strona jak widziałem jest jeszcze nie utworzona)

Jeśli masz inny pomysł, albo w razie uwag, czekam na mojej stronie dyskusji. --Lethern (dyskusja) 08:52, 10 wrz 2010 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

  • Ponownie ja, zapoznaj się proszę z tym artykułem Nazewnictwo, jest tam na przykład informacja, żebyśmy zaczynali nazwę modułu wielką literą. Powodzenia w pisaniu podręczników --Lethern (dyskusja) 20:19, 10 wrz 2010 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Moduł został zgłoszony do SdU w ramach akcji Sprzątanie Wikibooks --Lethern (dyskusja) 16:55, 22 kwi 2011 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]