Dyskusja wikipedysty:Astroni Toderas

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony

Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.

Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Akira 14:30, 24 lis 2006 (CET)

Mam małą uwagę: jak edytujesz jakieś strony, korzystaj raczej z przycisku "Podgląd", aby obejrzeć rezultaty, natomiast "Zapisz" tylko do zapisania wersji ostatecznej. W przeciwnym razie tworzą się dziesiątki edycji i ciężko cokolwiek na podstronie "Ostatnie zmiany" wśród nich odnaleźć :). A poza tym to witaj na Wikibooks :). --Zyx 13:56, 9 sty 2007 (CET)

Dzięki za radę (chociaż tak szczerze to sama nie przejmuję się tym bałaganem na Edycjach:p). To zaszczyt z Wami, fachowcami pracować - postaram się nie zawieźć:) --Astroni Toderas 13:23, 16 maj 2007 (CEST)

Wikipedysta:Astroni Toderas/Buna[edytuj]

O co chodzi w tej stronie? --Derbeth talk 20:44, 16 sty 2007 (CET)

Interesujące pytanie:p Właściwie to nie sądziłam, że ktoś będzie szukał na tej stroni logiki:) Otóż jak edytuję strony z językiem rumuńskim to korzystam albo ze swoich rozmówek (książeczki) albo ze słownika na dokumencie textowym z dyskietki. Jednakże jak już mówiłam korzystam z komputerów szkolnych, a nie każdy wyposażony jest niestety w możliwość czytania dyskietki. Tak więc uznałam, że fajnym pomysłem byłoby przekopiowanie całości TU, na Wikipedię - tak więc sumie chodzi w tym o to, żeby wziąć Edytuj i kopiować. Tyle że to miał być taki notatniczek dla mnie, więc nawet nie wstawiałam tam enterów i niczego (ładne ramki mi się przypadkiem zrobiły:E), bo chyba bzika dostała po drodze, a raczej byłoby to bez sensu, ale faktycznie - chyba powinnam jakoś pozaznaczeć, że niewtajemniczeni nie mają tam co szukać:p
Niedługo więc się tym zajmę. Dzięki za sugestię. Astroni Toderas

Ok, przeniosłem ci notatnik na podstronę użytkownika. Swoje notatki nazywamy trochę inaczej niż zwykłe artykuły, bo wtedy nie pokazują się w Google. Pozdrawiam, --Derbeth talk 16:39, 22 sty 2007 (CET)

Dobry pomysł - bardzo dzięki;) --Astroni Toderas

Brudnopis[edytuj]

Ja nie widzę tu żadnych chińskich znaczków... --Derbeth talk 14:13, 19 lut 2007 (CET)

Dziwne, ja na tym komputerze też nie - tylko kwadraciki, no trudno:p

Spacja[edytuj]

Hm, zazwyczaj wystarcza zwykłe postawienie spacji. Ale jeśli bardzo chcesz:   (ze średnikiem na końcu). --Derbeth talk 10:17, 13 lut 2007 (CET)

A no właśnie - ze średnikiem na końcu... Diabeł tkwi w szczegółach, dzięki:) --Astroni Toderas

Babel & obrazki[edytuj]

Chodzi ci o strony na niemieckich i rumuńskich wersjach Wikibooks? Musisz się tam zarejestrować (to osobne projekty) i robisz jak u nas.

Co do linków i obrazków: Jak edytować artykuły, sekcje "Grafika" oraz "Kategoria i interwiki". --Derbeth talk 21:40, 8 mar 2007 (CET)

Wikibooks i Wikipedia[edytuj]

Wikibooks to nie Wikipedia. Jest to inny projekt, więc jeśli chcesz mieć swoje konto na Wikipedii, musisz się tam zarejestrować. --Piotr @ 14:18, 14 maj 2007 (CEST)

Zauważyłem Twoje pytanie. Projekty WikiMedia niestety nie posiadają funkcji single login, ponieważ rozwijały się niewspółmiernie. Stąd też konieczność tworzenia osobnych kont na każdym projekcie, któego chciałabyśzostać uczestniczką. Zarówno w serwisac typu:

Siostrzane projekty

Odwiedź także strony Fundacji Wikimedia i Stowarzyszenia Wikimedia Polska.

Jak również ich lokacjach językowych - np. angielskiej lokacji serwisu en:Wikibooks. Procedura zakładania jest ta sama dla każdego konta. MonteChristof DMC 21:13, 14 maj 2007 (CEST)

A jednak - no dobrze, dzięki:) --Astroni Toderas