Dyskusja wikipedysty:Krzysiu Jarzyna

Z Wikibooks, biblioteki wolnych podręczników.
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Alternatywna droga kontaktu
Wikireporter e-mail Jabber Skype Gadu-Gadu Tlen MSN
Krzysiu Jarzyna jarzyna.krzysiu@gmail.com krzysiu_jarzyna@jabber.aster.pl jarzyna.krzysiu 9384610 kit-15 krzysiu_jarzyna

Witaj w polskich Wikibooks![edytuj]

Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne informacje:

Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony


Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i z pewnością Ci odpowie. Zapraszamy również na IRCa: [1] - tutaj zawsze znajdzie się ktoś chętny do pomocy!

Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej! Odwiedź Portal wikipedystów! --Piotr K. 07:17, 11 mar 2006 (UTC)

Czasy[edytuj]

 • Czy stronę Angielski:Czasy tworzysz jako nowy podręcznik, czy może jako rozdział książki Angielski? --Piotr K. 19:20, 11 mar 2006 (UTC)

 • Stwierdziłem, że jest to tak obszerny materiał, że warto stworzyć osobną książkę, ale jestem otwarty na wszelkie propozycje / sugestie. --Krzysiu Jarzyna 20:33, 11 mar 2006 (UTC)
 • Nazwa Angielski:Czasy wskazuje raczej, że jest to rozdział (podstrona) książki Angielski i raczej ten podręcznik stronę tę zarezerwował dla siebie (zobacz do spisu treści). Jeśli chcesz tworzyć osobną książkę, proponuję ją nazwać np. Czasy w języku angielskim albo Angielski. Czasy, wtedy nazwa książki nie prowadzi do nieporozumień. --Piotr K. 13:06, 12 mar 2006 (UTC)
 • Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Nie zachęcam cię do tworzenia z tego modułu nowego podręcznika, lecz wręcz przeciwnie wolałbym aby był on kontynuacją podręcznika Angielski, jednak to ty piszesz a nie ja. Tylko patrząc na układ modułu Angielski:Czasy odniosłem wrażenie, że chcesz tworzyć osobny podręcznik, a nie rozdział. Świadczy o tym głównie wstawienie przez ciebie szablonu {{KandydatNPM}} (rozdziały pewnej książki nie mogą liczyć na nominację), a także dodanie wersji do druku i licencji podręcznika. --Piotr K. 16:15, 12 mar 2006 (UTC)
 • Aha i nie przejmuj się tę sprawą nie wiadomo jak. Nie jest aż jak pilna (to tylko nazwa, nie łamiemy praw autorskich i tym podobnych rzeczy:). --Piotr K. 16:21, 12 mar 2006 (UTC)
 • Dobra zrobimy jakieś głosowanko, czy coś, bo sam już nie wiem :) --Krzysiu Jarzyna 16:26, 12 mar 2006 (UTC)
 • To już rozumię o co tobie chodzi, chcesz utworzyć pewien dział w książce Angielski, jestem za (w takim wypadku nazwy nie trzeba zmieniać). Tylko raczej powinno się usunąć {{KandydatNPM}}, ponieważ podręcznik do angielskiego istnieje już od pewnego czasu. --Piotr K. 18:05, 12 mar 2006 (UTC)
 • Podobno istnieje bot (Tsca.bot), który potrafi zmieniać nazewnictwo podręczników (zobacz Wikibooks:Tablica ogłoszeń, 13 stycznia 2006). Jak się nie mylę, aby z niego skorzystać należy porozmawiać z wikipedystą Tsca. --Piotr K. 13:34, 12 mar 2006 (UTC)
 • Pracuje nad tą sprawą --Krzysiu Jarzyna 16:03, 12 mar 2006 (UTC)

Tabelki[edytuj]

 • Możesz łatwo uzyskać ładne tabelki zastępując border="1" przez class="wikitable". --Derbeth talk 13:26, 12 mar 2006 (UTC)
 • Dzięki za radę, zapamiętam :) --Krzysiu Jarzyna 13:29, 12 mar 2006 (UTC)

Angielski[edytuj]

Fajnie, że tworzysz podręcznik do angielskiego. Mam jednak kilka zastrzeżeń. To że się dopiero uczysz tego języka to widać, ale nie musisz od razu się dzielić informacją na stronach podręcznika, że nie pamiętasz/znasz jakiejś konstrukcji, informacji gramatycznych czy innych. Po prostu zostaw to miejsce i powróć jak już przypomnisz sobie czy dowiesz się. Niech nie straszy naszych czytelników informacja I tu sorki za błędy w informacji mam nadzieję, że jak najszybciej to ktoś poprawi! czy Ale jak pamiętam to oznaczało coś jeszcze, tylko kompletnie wypadło mi z głowy co :-). Zresztą uśmieszki w podręcznikach to trochę chybiona sprawa. Następną kwestią, którą chciałbym poruszyć to ortografia. Jeżeli masz dysortografię czy też nie bardzo znasz pisownię niektórych słów to proszę sprawdź pisownię np. w OpenOffice.org czy też innym konkurencyjnym programie. Twórz każdą stronę/moduł podręcznika jakbyś miał nadzieję, że ktoś będzie chciał go przeczytać i nie zrazi się niekompetencją autora. Drobne błędy, literówki, problemy z interpunkcją pojawiać się będą nawet najlepszym autorom, zresztą nawet i po korekcie można wyłapać jakieś nowe błędy - tym się nie stresuj. Po prostu przed zapisaniem zmiany sprawdź tekst i oceń czy rzeczywiście nadaje się do publikacji. Czasami warto też pisać najpierw w swoim brudnopisie, a torzyć nową stronę podręcznika po osiągnięciu pewnej "dojrzałości" rozdziału. Oczywiście niech ta życzliwa (mam nadzieję, że tak to odebrałeś) krytyka nie odbierze Ci zapału do dalszej pracy :-) Pozdrawiam, Warszk  16:37, 31 mar 2006 (UTC)

Jeszcze jedno. Zamiast znaku ` stosuj ' (np. nie "won`t" ale "won't"). Warszk  16:46, 31 mar 2006 (UTC)
Nie ma sprawy, w przyszłości po prostu wstawiaj na stronę szablon {{ek}}, ktoś z adminów się tym wtedy zajmie (strona pokaże się na liście artykułów do usunięcia). --Derbeth talk 18:40, 3 kwi 2006 (UTC)

Wywiad[edytuj]

Ech, nie lepiej byłoby spytać się kogoś z rodziny? ;-) Ja w liceum naprawdę nienawidziłem polskiego i bardzo się cieszę, że na równie wymyślne pytania polonistów nie muszę odpowiadać. Naprawdę, nie jestem najlepszą osobą do tego, a robienie wywiadów przez maile jest trochę... hmm, śmieszne. --Derbeth talk 17:03, 7 kwi 2006 (UTC)

Historia dla liceum[edytuj]

Proszę, zapoznaj się z moim postem w dyskusji podręcznika do historii przed kolejnymi edycjami w tym podręczniku. sblive 23:16, 10 lut 2007 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

hej, czy będziesz pracować nad w/w podręcznikiem, czy może czas go zarchiwizować? Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 23:39, 21 sty 2011 (CET)Odpowiedz[odpowiedz]

Czy mógłbym zintegrować część artykułu o wojnie stuletniej z podręcznikiem Historia powszechna? --Tomekg.966 (dyskusja) 23:01, 17 maj 2011 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

szablon[edytuj]

usunąłem z Twojej strony użytkownika szablon, który poszedł do kasacji. Karol Karolus (dyskusja) 08:21, 19 cze 2013 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]