Dyskusja wikipedysty:Security5
Cieszymy się, że udało Ci się do nas dołączyć! Na początek polecamy przydatne strony pomocy:
- o tym czym Wikibooks jest
- czym różni się od Wikipedii
- informacje prawne i prawa autorskie
- wskazówki na temat tworzenia podręczników i nazewnictwa stron
- etykieta i neutralny punkt widzenia
- przeglądanie
Poniżej znajdują się dalsze, użyteczne dla użytkownika strony
- szybka pomoc
- edytowanie stron, mechanizm Wiki i historia strony
- jak można ilustrować artykuły
- korzystanie z szablonów,
- edycja wzorów matematycznych i użycie znaczników HTML,
- brudnopis
- Portal użytkowników.
Śmiało edytuj strony i pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc innych użytkowników.
Chcąc skontaktować się z innym wikipedystą, wpisuj się na stronę jego dyskusji - wtedy dana osoba otrzyma komunikat o wiadomości i będzie mogła Ci odpowiedzieć. Zapraszamy również na IRC-a: #wikibooks-pl. Aktywnych edytujących zobaczysz na ostatnich zmianach. W sprawach projektu dyskutuj w Barze.
Mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!
Warszk ☺ 16:15, 30 gru 2005 (UTC)
Ubuntu[edytuj]
Poprawiłem linki na stronie Ubuntu zgodnie z tutejszymi konwencjami nadawania nazw odnośnikom. Warszk ☺ 16:20, 30 gru 2005 (UTC)
Screeny[edytuj]
Napisałem komentarz w Dyskusja:Ubuntu, ale widocznie nie zauważyłeś. Wszystkie screeny z ubuntu powinny być na {{GPL}} a nie {{GFDL}} a już na pewno nie na {{GFDL-self}} (nie jesteś autorem programu). Jeśli będziesz miał czas, popraw stare screeny a na razie postaraj się przesyłać nowe pod starą licencją. Tak poza tym, dobra robota. --Derbeth talk 19:54, 19 lut 2006 (UTC)
Ubuntu, Xfce[edytuj]
Witam, świetna robota z tym podręcznikiem Ubuntu :) Tak się składa, że od pewnego czasu (jakieś 0,5 roku, a samego linuksa tak z 2,5) korzystam z tej dystrybucji i może mogę w czymś pomóc? Właściwie to zarejestrowałem się na wikibooks bo chciałem stworzyć kurs języka czeskiego, ale tak w ramach wprawki spróbuję rozbudować trochę o tym tuningu Xfce, ale właściwie co przez to rozumieć? Napisałeś tam, że xfce instaluje się w ramach jakiegoś pakietu, ale szczerze mówiąc ja instalowałem to z graficznego samokompilującego się instalatora, mimo że może to dodać bardzo niewielkie optymalizacje to IMO też można to uznać za swego rodzaju tuning, nie? Pozdrawiam, D T G 22:44, 20 mar 2006 (UTC)
Jak dla mnie nazwy typu "Cyfrowy magnetowid/Spis treści/Zastosowanie cyfrowego magnetowidu" są zbyt długie; nie lepiej byłoby nazwać rozdział "Cyfrowy magnetowid/Zastosowanie cyfrowego magnetowidu", na stronie "Cyfrowy magnetowid" zrobić spis treści a w księgozbiorze linkować do "Cyfrowy magnetowid/Okładka"? --Derbeth talk 19:33, 23 mar 2006 (UTC)
Grafika:Aurox.jpg[edytuj]
Najlepiej byłoby usunąć tę grafikę. Przedstawia logo systemu a nic mi o tym nie wiadomo, by Aurox wypuszczał logo na GFDL (jak już to byłoby na GPL). W ogóle żadnych screenshotów nie powinno nigdzie być na GFDL. Topory, który robił tego screenshota, to znany na Wikipedii krętacz w sprawie grafik i kilka dziesiątek jego grafik zostało skasowanych. --Derbeth talk 16:54, 9 cze 2006 (UTC)
W/w podręcznik został zgłoszony do SdU. Proszę wziąć udział w dyskusji. Karol Karolus Dąbrowski (zaprasza do dyskusji) 12:48, 22 kwi 2011 (CEST)
- Zarchiwizowany pod Wikipedysta:Security5/Knoppix --Lethern (dyskusja) 02:00, 7 maj 2011 (CEST)
nieużywane pliki[edytuj]
Witaj, na Wikibooks pozostało sporo nieużywanych plików Twojego autorstwa dotyczących Ubuntu, w razie nieprzeniesienia ich na Commons mogą zostać skasowane. Uprzejmie więc proszę o odpowiedź w ciągu 2 tygodni. Karol Karolus (dyskusja) 11:52, 8 sty 2012 (CET)